Boztepe Kanalı’nın Yeniden İnşası, 1. Aşama

Sözleşmesi 18.10.2022 tarihinde imzalanmış olan Boztepe kanalının yeniden inşa projesi, Kafkasların en büyük nehirlerinden biri olan Aras nehri üzerinden kol alınarak inşa edilmektedir. Azerbaycan’ın İran sınırında bulunan İmişli vilayetinin içindeki 9775 hektar tarım arazisinin sulanması için kullanılacak bu kanal, kazı, dolgu ve betonarme işlerinin yanı sıra elektrik, mekanik, SCADA ve enerji temini için güneş enerjisi tesislerinin kurulumu gibi bir çok disiplini bir arada ihtiva etmektedir. Kanalın uzunluğu 42,4 km, işin süresi 10 aydır.   

Lokasyon AZERBAYCAN
Yüklenici Özgün İnşaat Taahhüt San. ve Tic. A.Ş.
Proje İşvereni Azerbaycan Islah ve Su Yönetimi Anonim Şirketi İnşaatı Devam Eden Islah ve Sulama Tesisleri Ortak Müdürlüğü
Proje Kapsam
  • Kazı, dolgu, betonarme işleri 
  • Güneş enerji tesisi 

Biz ve ortaklarımızın, sizi hatırlayabilmesi ve siz ve diğer ziyaretçilerimizin sitemizi nasıl kullandığınızı anlayabilmesi için, sitemiz çerezleri ve diğer teknolojileri kullanır. Bu teknolojilerin tam listesini görmek ve bize bunların cihazınızda kullanılıp kullanılamayacağını bildirmek için burayı okuyabilirsiniz. Sitemizi daha iyi bir şekilde kullanmanız için çerez politikamızı kabul ediyor musunuz?

Kabul Et