Tizi Ouzou Şehrini Djebahia Bölgesinde Doğu-Batı Otoyoluna Bağlayan 48 km Otoyol Projesi

48 km'lik otoyol, 2x3 şeritli olarak dizayn edilmiştir. Güzergâhta toplam uzunluğu 10.065 m olmak üzere 2x21 adet viyadük, toplam uzunluğu 1.600 m olmak üzere 2x2 adet tünel, yol boyu kavşak ve yol bağlantılarında olmak üzere 15 adet altgeçit & üstgeçit ile çeşitli ebatlarda menfezler bulunmaktadır. Ayrıca güzergâhta 24 milyon m³ kazı işleri ile 6 milyon m³ dolgu olmak üzere toplam 30 milyon m³ toprak işleri vardır.

Proje kapsamındaki viyadüklerin 7.118x2 metresi yüksek teknoloji ürünü ekipmanlar kullanılarak dengeli konsol yöntemiyle yapılmaktadır. Viyadüklerin kalan 2.947x2 metrelik kısmı klasik öngerme kiriş yöntemiyle yapılmaktadır. Proje kapsamındaki bu viyadükler; uzunluk, elevasyon yüksekliği ve açıklık bakımından Afrika'nın en büyük sanat yapıları olma vasfını taşımaktadır.

Lokasyon CEZAYİR
Yüklenici Özgün İnşaat – Nurol İnşaat – ENGOA Ortaklığı
Proje İşvereni Cezayir Karayolları İdaresi (ADA)
Proje Kapsam
  • 48 km uzunluğunda 2x3 şeritli otoyol, 
  • 10.065 m uzunluğunda 2x21 adet viyadük, 
  • 1.600 m uzunluğunda 2x2 adet tünel, 
  • 9 adet kavşak, 
  • 15 adet alt-üst geçit

Biz ve ortaklarımızın, sizi hatırlayabilmesi ve siz ve diğer ziyaretçilerimizin sitemizi nasıl kullandığınızı anlayabilmesi için, sitemiz çerezleri ve diğer teknolojileri kullanır. Bu teknolojilerin tam listesini görmek ve bize bunların cihazınızda kullanılıp kullanılamayacağını bildirmek için burayı okuyabilirsiniz. Sitemizi daha iyi bir şekilde kullanmanız için çerez politikamızı kabul ediyor musunuz?

Kabul Et