TR EN FR
HAKKIMIZDA
KRK Holding’in lokomotif şitketi olan Özgün İnşaat, 1993 yılında kurulmuştur. Tünel, Ulaştırma, Altyapı, Üstyapı ve Maden – Enerji alanlarında faaliyet göstermektedir. Gerçekleştirdiği projelerde ortaya çıkan ihtiyaç ve beklentileri, doğru yöntemler ve uluslararası kalite standartları çerçevesindeki teknolojik çözümlerle karşılayan Özgün İnşaat, güvenilirliğini ispatlamıştır.

Deneyim ve bilgi birikimi kadar, insan kaynakları ve makine parkındaki zenginliği ile finansal gücü Özgün İnşaat’ın uluslararası başarılara da imza atmasını sağlamıştır. Yurtiçinde; İstanbul Metrosu tünellerinin büyük bölümünde pay sahibi olan şirket, İstanbul Büyükşehir Belediyesi için, "4.Levent-Taksim Metro Hattı", "Kadıköy - Kartal Metro Hattı", "Taksim - Yenikapı Metro Hattı" projelerinde çeşitli işler, ‘Taksim-Kabataş Füniküler Sistem İnşaatı’, ve İSKİ Atıksu Daire Başkanlığı için ‘Ambarlı Atıksu Tünel İnşaatı’ projelerini tamamlamıştır.
T.C. Karayolları Genel Müdürlüğü için ‘Karadeniz Otoyolu/Perşembe-Boloman Arası Hapan Tüneli İnşaatı’nı tamamlayan Özgün İnşaat, İzmir Büyükşehir Belediyesi için, ‘İzmir Hafif Raylı Sistem İnşaatı Üçyol İstasyonu’ projesini hayata geçirmiştir.

Cezayir’de faaliyet göstermeye başlayarak yurtdışında da başarılı projelere imza atan şirket, tamamlamış olduğu üç projenin yanı sıra, devam etmekte olan altı projeyle çalışmalarını sürdürmektedir. Cezayir’de, tanınmış ve saygın uluslararası müteahhitlik firmalarıyla iş ortaklığı yaparak gerçekleştirdiği projelerle bilinirliğini artırmıştır.
Özgün İnşaat, Cezayir Ulaştırma Bakanlığı Devlet Demiryolları için ‘Tizi Ouzou-Oued Aissi Demiryolu Projesi’, Cezayir Bejaia Bayındırlık İdaresi için ‘Bejaia Karayolu Projesi’ni tamamlamış, Cezayir Ulaştırma Bakanlığı Devlet Demiryolları için ‘Thenia-Tizi-Ouzou Demiryolu Projesi’, ‘El Affroun-Khemis Miliana Demiryolu Projesi’, Cezayir Bejaia Bayındırlık İdaresi için ‘Kherrata Karayolu Projesi’, Cezayir Karayolları Genel Müdürlüğü için ‘Tizi Ouzou Otoyol Bağlantısı’ projelerine devam etmektedir.

Türkiye Müteahhitler Birliği üyesi olan Özgün İnşaat uluslararası ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi belgelerine sahiptir.